Wybieramy odzież dla masażysty

Praca masażysty wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym w ciągu dnia. W związku z tym odzież, którą stosuje, musi być elastyczna i komfortowa w noszeniu. Jaki zatem jest idealny strój dla masażysty? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!


Strój masażysty musi zapewnić ochronę

Wielu osobom praca masażysty kojarzy się z wykonywaniem przyjemnych i relaksujących ciało masaży. Nie jest to oczywiście kłamstwem, jednak należy pamiętać, że istnieje kilka rodzajów masażu: sportowy, medyczny, profilaktyczny oraz upiększający i relaksujący masaż kosmetyczny.
Masażysta pracuje w ciągłym ruchu, ma kontakt z różnymi substancjami chemicznymi (np. olejki, maści), a także z wirusami i bakteriami — zwłaszcza, jeśli pracuje w placówce medycznej. Dlatego też odzież dla masażysty — tak jak i dla pozostałego personelu medycznego — powinna posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, takie jak Certyfikat Zgodności oraz Świadectwo Jakości.
Ponadto materiały, z których wykonany jest strój dla masażysty, powinien być odporny na działanie wysokich temperatur podczas prania. Odpowiednia dezynfekcja odzieży zapewni ochronę nie tylko masażysty, ale również jego pacjenta lub klienta.

Damska bluza medyczna biała z krótkim rekawem

Damska bluza medyczna W20d z szerokimi rękawami w połączeniu ze spodniami typu rurki – niezwykle eleganckie zestawienie na co dzień

Elastyczne materiały zapewnią wygodę

Jak wyżej wspomniano, masażysta wykonuje pracę fizyczną. Jest on w ciągłym ruchu, dlatego też ubiór nie może krępować jego ruchów. Najlepszym materiałem do produkcji odzieży dla masażysty jest elanobawełna. To połączenie bawełny z elastycznym materiałem (np. poliester), które gwarantuje rozciągliwość materiału oraz jego dopasowanie się do ciała.
Co więcej, elanobawełna gwarantuje świetne odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu zachowany jest komfort cieplny organizmu masażysty.

Spodnie medyczne męskie białe na gumie

Komfortowe spodnie medyczne W3a na gumie w połączeniu z klasycznym t-shirtem – niezwykle wygodne połączenie

Strój dla masażysty — stwórz swój zestaw z Anilon!

Gdy już wiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży dla masażysty, można przejść do konkretów. Zdecydowanie najchętniej wybieranym zestawem ubrań — zarówno przez panie, jak i panów — jest komplet: bluza + spodnie, najlepiej na gumie. Takie zestawienie sprawdzi się o każdej porze roku. Bluzy medyczne damskie oraz męskie można nabyć w wersji z długim lub krótkim rękawem. Panie dodatkowo w cieplejsze dni mogą wybierać spodnie medyczne typu rybaczki, które zapewnią dodatkową ochłodę. Ubrania dostępne w Anilon można nabyć w wielu rozmiarach, fasonach oraz kolorach. Dostępne są warianty z kieszeniami lub bez, z zapięciem na napy, suwak lub w przypadku spodni — również na gumę.

Najpopularniejsze modele spodni kosmetycznych – krótki przegląd
Ubrania kosmetyczne na jesień – to musisz mieć!
Close Koszyk
Close Ulubione produkty
Ostatnio oglądane Close

Close
Categories