Kolorowa odzież medyczna przyjazna dzieciom

Choć biel wciąż jest numerem jeden, jeżeli chodzi o ubrania medyczne, to wzorzyste i barwne warianty zyskują na coraz większej popularności. Kolorową odzież medyczną najczęściej stosuje się podczas kontaktu z najmłodszymi pacjentami. Co warto wiedzieć o odzieży pediatrycznej, a także jak ją pielęgnować? O tym w naszym materiale — zapraszamy!

 

Odzież medyczna pediatryczna — w trosce o komfort małych pacjentów

Bez wątpienia odzież medyczna kojarzy się wielu osobom wyłącznie z białym kolorem. Nic dziwnego, fartuchy, mundurki medyczne i kitle o tej barwie można spotkać na każdym oddziale. Biała barwa, choć symbolizuje czystość i profesjonalizm, u niektórych osób wywołuje niepotrzebny stres, nazywany powszechnie syndromem białego fartucha. Zwłaszcza dzieci w towarzystwie lekarzy oraz personelu medycznego ubranego na biało mogą reagować strachem, a także nieufnością. Aby zminimalizować dyskomfort małych pacjentów, coraz częściej na oddziałach pediatrycznych stosowana jest kolorowa odzież medyczna.

 

Dlaczego kolor odgrywa tak ważną rolę?

Trzeba mieć na uwadze, że niektóre dzieci często spędzają wiele dni w szpitalu, ze względu na różne schorzenia. Oddalenie od domu oraz od rodziców to ogromny stres dla takiego malucha. Dodatkowo obecność obcych osób może powodować lęk, nieufność, a nawet agresję. Aby stworzyć jak najbardziej przyjazne warunki dla dzieci, oddziały pediatryczne stanowią często najbardziej kolorowy i barwny oddział w całym szpitalu. Oczywiście radosne obrazki na ścianach to nie wszystko, bardzo istotną rolę odgrywa ubiór personelu medycznego. Stosowanie kolorowej odzieży pediatrycznej ma za zadanie zwiększyć zaufanie dziecka do medyka, który dzięki ciekawym barwom lub kolorowym wzorom będzie wyglądał wesoło i przyjaźnie.

 

Rodzaje odzieży pediatrycznej

Odzież medyczna pediatryczna może występować w wielu odsłonach. Do wyboru są barwne bluzy, fartuchy, sukienki medyczne, a także kompletne mundurki medyczne (np. żakiet + spódnica lub spodnie). Bardzo ciekawie prezentują się także bluzy medyczne pediatryczne, które posiadają wzory. Postacie ze znanych bajek, śmieszne zwierzątka, a także kolorowe wzory geometryczne lub tak zwane “esy-floresy”, to najczęściej pojawiające się nadruki na bluzach personelu oddziału pediatrycznego. Zdecydowanie pomagają w kontakcie z małym pacjentem oraz wprowadzają przyjazną atmosferę.

Bluza medyczna pediatryczna w dziecięcy wzór

Bluza medyczna pediatryczna W20 w dziecięcy wzór

Jak pielęgnować kolorową odzież medyczną?

Podstawowe zasady pielęgnacji wzorzystych i kolorowych ubrań medycznych, są takie same jak dla białej odzieży (szczegółowo na ten temat pisaliśmy we wpisie pt.: Prawidłowa pielęgnacja odzieży medycznej), trzeba jednak pamiętać o niższej temperaturze prania. Najczęściej będzie ona wynosiła około 60 stopni Celsjusza, jednak konkretne informacje zawsze można znaleźć na metce. Trzeba mieć na uwadze, że pranie w wyższej temperaturze niż zalecana może wiązać się z szybszym płowieniem kolorów. Aby jak najbardziej zminimalizować ten proces, warto również stosować podczas prania odpowiednie preparaty do kolorowych ubrań. Ponadto, jeżeli to możliwe, niniejszą odzież najlepiej prasować na “lewej” stronie.

 

Kolorowa odzież dla pediatrów i nie tylko — Anilon

W naszym sklepie posiadamy odzież, która z powodzeniem może być stosowana przez pediatrów oraz personel oddziału pediatrycznego. Kolorowe lamówki, wzorzyste tkaniny oraz bardzo szeroka gama kolorystyczna umożliwia skompletowanie pięknego i funkcjonalnego zestawu, który przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Zachęcamy do poznania naszych produktów!

Komfortowe ubranie dla fizjoterapeuty – must have podczas pracy z pacjentami
Odzież medyczna w dużych rozmiarach – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Koszyk
Close Ulubione produkty
Ostatnio oglądane Close

Close
Categories