Jak dobrać idealny fartuszek kosmetyczny? Sprawdź!

Czy wiesz jak dobrać idealny fartuszek kosmetyczny?

Wybierając się na wizytę do salonu kosmetycznego, klientki oczekują profesjonalizmu w każdym calu. Jako iż konkurencja w branży beauty jest naprawdę wysoka, od kosmetyczek wymaga się wysokich kwalifikacji oraz umiejętności. Nie bez znaczenia jest również wygląd samej kosmetyczki, która stanowi swego rodzaju wizytówkę danego salonu. Dlatego tak ważny jest odpowiedni fartuszek kosmetyczny, który powinien być nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny.

Wygoda i komfort noszenia fartucha kosmetycznego

Wybierając odzież kosmetyczną dla swoich pracowników, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego materiału. Powinien być on przewiewny i nie krępować ruchów. Najlepszym rozwiązaniem będą fartuszki kosmetyczne z elanobawełny, czyli elastycznej tkaniny, która jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości.

Kolejnym ważnym aspektem jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Zdecydowanie lepiej zdecydować się nawet na odrobinę większy niż zbyt przylegający i niewygodny podczas wykonywania pracy. Warto również wiedzieć, że im większy rozmiar, tym proporcjonalnie dłuższy będzie fartuch — o tym powinny pamiętać zwłaszcza wysokie osoby. W naszym sklepie oferujemy rozmiary od 34 do 52, zatem wybór odpowiedniego modelu nie powinien nastręczać trudności.

Fartuszek kosmetyczny a identyfikacja wizualna

Właściciele nowoczesnych salonów kosmetycznych coraz częściej dbają o spójny wizerunek firmy w oczach klientów. Przykładowo, jeżeli w logotypie firmy dominuje kolor czarny, warto również “przemycić” go w aranżacji wnętrza salonu oraz w stroju personelu. Fartuch kosmetyczny może być wówczas cały w jednolitym kolorze, akcent kolorystyczny można również przemycić np. w ozdobnych lamówkach.

 

Załoga do zadań specjalnych!

Warto również zadbać o to, aby cały personel posiadał jednolite modele fartuszków. Rodzaj zapięcia: na napy lub zamek błyskawiczny, warto skonsultować z samymi kosmetyczkami, gdyż one najlepiej będą wiedzieć, jaka forma będzie dla nich wygodniejsza i praktyczniejsza w użytkowaniu.

Podsumowując, idealnie dobrany fartuch kosmetyczny to fartuch wygodny, praktyczny, ale jednocześnie elegancki, uszyty “ze smakiem”. Taki, który kosmetyczka będzie nosiła z dumą i przyjemnością.

Materiały stosowane do produkcji odzieży medycznej — to musisz wiedzieć!
Close Koszyk
Close Ulubione produkty
Close Ostatnio oglądane
Close
Kategorie