Odzież zabiegowa - co wchodzi w skład odzieży chirurgicznej? Sprawdź!

Odzież zabiegowa w ofercie sklepu Anilon

W asortymencie sklepu z odzieżą medyczną i kosmetyczną Anilon, znajduje się również profesjonalna odzież zabiegowa. Czym ona jest, a także jakie jej elementy wyróżniamy? O tym w niniejszym wpisie – zapraszamy do lektury!

Odzież zabiegowa, czyli ubrania dla profesjonalistów

Mianem odzieży zabiegowej (nazywanej też odzieżą chirurgiczną) określa się ubrania zakładane przez personel medyczny przed wejściem na blok operacyjny, a także podczas wykonywania różnego typu zabiegów gabinetowych, laboratoryjnych oraz zabiegów medycznych – także tych z zakresu medycyny estetycznej. Ubrania zabiegowe pomagają zachować czystość, chronią przed bezpośrednim kontaktem z czynnikami biologicznymi oraz chemicznymi. Stanowią zatem rodzaj bardzo ważnego odzienia roboczo-ochronnego dla personelu medycznego. Warto dodać, że odzież zabiegowa wykorzystywana jest również przez lekarzy weterynarii w czasie przeprowadzania zabiegów oraz podczas operacji zwierząt domowych lub gospodarskich.

Co wchodzi w skład odzieży chirurgicznej?

Fartuch zabiegowy

Podstawowym elementem odzieży chirurgicznej jest fartuch zabiegowy. Najczęściej posiada on długie rękawy, zapięcie na plecach, jest również dość długi (zwykle sięga do kolan lub do połowy łydki). Fartuch zabiegowy powinien dobrze przylegać do ciała, jednocześnie nie krępować ruchów. Ponadto nie posiada on kieszeni, ani wystających elementów, takich jak np. guziki.

Sukienka zabiegowa

Sukienka zabiegowa to rodzaj garderoby noszony przeważnie przez pielęgniarki, często zastępuje klasyczne damskie fartuchy medyczne. Cechą charakterystyczną niniejszych sukienek jest ich luźny krój, który nie krępuje ruchów, krótki rękaw oraz długość do kolan. Zwykle nie posiadają zapięcia (wkładane są przez głowę), ale mogą posiadać kieszenie. Elementami uzupełniającymi odzież zabiegową są czepki medyczne (sprawdź: akcesoria medyczne), maseczki chirurgiczne oraz rękawiczki nitrylowe.

 

Odzież zabiegowa w sklepie Anilon

W Anilon dostępne są sukienki zabiegowe w wielu atrakcyjnych kolorach, które można dowolnie personalizować (kolor główny + kolor lamówki). Oferowana odzież zabiegów jest niezwykle komfortowa w noszeniu dzięki zastosowaniu elanobawełny, który jest najpopularniejszym materiałem do produkcji odzieży medycznej, w tym zabiegowej.

Decydując się na zakup sukienki chirurgicznej w intensywnych kolorach warto pamiętać, że ich temperatura prania jest o wiele niższa od białej sukienki (kolor: 60°C, biel 90°C – sprawdź jak wygląda prawidłowa pielęgnacja odzieży medycznej

Ubrania kosmetyczne na jesień – to musisz mieć!
Strój fizjoterapeuty – komfortowa i wygodna odzież dla fizjoterapeutów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Koszyk
Close Ulubione produkty
Close Ostatnio oglądane
Close
Kategorie