Odzież dla masażysty - jaki jest idealny strój masażysty?

Strój masażysty – jak dobrać odpowiedni strój dla masażysty?

Praca w salonach masażu wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym w ciągu dnia. Oznacza to, że wybrana odzież dla masażysty musi być elastyczna i komfortowa w noszeniu. Czym powinien charakteryzować się dobrze dobrany strój dla masażysty? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzimy w poniższym artykule!

Strój masażysty – zadbaj o ochronę w czasie pracy!

Wielu osobom praca masażysty kojarzy się z wykonywaniem przyjemnych i relaksujących ciało masaży. Nie jest to oczywiście kłamstwem, jednak należy pamiętać, że istnieje kilka rodzajów masażu: sportowy, medyczny, profilaktyczny, a także upiększający i relaksujący masaż kosmetyczny. Masażysta pracuje w ciągłym ruchu, ma kontakt z różnymi substancjami chemicznymi, a także z wirusami i bakteriami — w szczególności, gdy pracuje w placówce medycznej.

Dlatego też strój dla masażysty, tak jak i dla pozostałego personelu medycznego, powinna posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty, w tym np. Certyfikat Zgodności oraz Świadectwo Jakości. Ponadto materiały, z których wykonano odzież dla masażysty, muszą być odporne na działanie wysokich temperatur podczas prania. Odpowiednio zdezynfekowany strój masażysty zapewni ochronę nie tylko korzystającego z odzieży specjalisty, ale również dla jego pacjentów, czy klientów.

Przeczytaj również: Odzież medyczna ze streczem – jakie właściwości ma odzież medyczna elastyczna?

Odzież dla masażysty – podstawą elastyczne materiały

Jak wyżej wspomniano, masażysta wykonuje pracę fizyczną. Jest on w ciągłym ruchu, dlatego też ubiór nie może krępować jego ruchów. Odzież dla masażysty stanie się wygodniejsza w noszeniu dzięki wykorzystaniu elanobawełny. To połączenie bawełny z elastycznym materiałem (np. poliestrem), które gwarantuje rozciągliwość tkaniny i jej dopasowanie do ciała. Co więcej, strój masażysty wykonany z elanobawełny świetnie odprowadza wilgoć, zapewniając w ten sposób odpowiedni komfort cieplny dla ciała specjalisty.

Strój dla masażysty – jakie powinien mieć cechy?

Wybierając strój dla masażysty, konieczne jest dbanie o zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny zarówno pracowników, jak i klientów.  Z tego względu odzież dla masażysty musi być przystosowana do pracy w ciągłym ruchu i styczności z ludzkim ciałem. Powinna cechować ją łatwość pielęgnacji, dzięki której zmniejsza się ryzyko przenoszenia bakterii lub infekcji. Ponadto ubranie dla masażysty musi być odporne na zabrudzenia i wszelkiego typu uszkodzenia. Jednocześnie estetyczny strój masażysty pozwoli zadbać o atmosferę relaksu w salonach masażu, a także pomoże w zadbaniu o lepszą identyfikację wizualną miejsca pracy. Właśnie z tego powodu czyste i zadbane ubranie dla masażysty powinno być dobrane nie tylko pod względem higieny, czy wygody pracownika, ale również klienta. 

Jak skompletować strój dla masażysty?

Ubrania, w tym także strój masażysty, można nabyć w wielu rozmiarach, fasonach oraz kolorach. Skompletowanie odpowiedniego zestawu odzieży jest ważne, aby zapewnić komfort noszenia zarówno pracownikowi, jak i pacjentom. Warto postawić na bluzy medyczne, które mają nieco luźniejszy krój, nie uwierają, a ponadto sprawiają, że strój masażysty nie krępuje dodatkowo ruchów. Można zdecydować się na fasony z długim lub krótkim rękawem – w zależności od własnych preferencji. Wybierz wygodne buty, które zapewnią odpowiednie wsparcie stopy i będą stabilne podczas pracy

W przypadku spodni medycznych dobrym rozwiązaniem będą modne, ale wygodne fasony, wykonane z przewiewnych materiałów, które skutecznie odprowadzają wilgoć. W cieplejsze dni można wybierać spodnie medyczne typu rybaczki, które zapewnią dodatkową ochłodę. Dostępne są warianty z kieszeniami lub bez, z zapięciem na napy, suwak lub w przypadku spodni — również na gumę. Dzięki temu odzież dla masażysty wyróżni się swoją funkcjonalnością i modnym krojem.

Strój masażysty — postaw na odzież dla masażysty z Anilon!

Warto pamiętać, że strój masażysty powinien być dobrany w kolorystyce, odpowiadającej wymogom danej placówki medycznej. Stawianie na kolory pozowali jednak ułatwić identyfikację wizualną pracowników, a także zwiększy zaufanie pacjentów do personelu medycznego. W sklepie Anilon zaopatrzysz się w starannie uszytą damską i męską odzież medyczną, o trwałych właściwościach. W dostępnym asortymencie skompletujesz wygodny strój dla masażysty i zaopatrzysz się m.in. w  żakietytuniki lub fartuchy medyczne, które wykonano z myślą o nawet najbardziej wymagających klientach! Oferujemy również personalizowaną odzież dla masażysty – na życzenie klienta możliwe jest wykonanie specjalnego haftu techniką komputerową. 

Najpopularniejsze modele spodni kosmetycznych – krótki przegląd
Ubrania kosmetyczne na jesień – to musisz mieć!
Koszyk
Close Ulubione produkty
Close Ostatnio oglądane
Kategorie