Męskie fartuchy medyczne - jak sprawić, żeby były modne?

Modne i stylowe męskie fartuchy medyczne

Panowie pracujący w branży medycznej i laboratoryjnej, zobligowani są do noszenia profesjonalnych fartuchów medycznych. Tego typu odzież medyczna ma za zadanie chronić pracownika nie tylko przed zabrudzeniami, ale przede wszystkim przed szkodliwymi czynnikami biologicznymi i chemicznymi w miejscu pracy. Warto wiedzieć, że fartuch medyczny męski może stanowić niezwykle eleganckie i stylowe uzupełnienie służbowej stylizacji. Na co zwracać uwagę podczas jego wyboru?

Fartuchy męskie muszą być wygodne

Fartuchy medyczne, tak jak i pozostała odzież medyczna, muszą spełniać odpowiednie normy oraz być wyprodukowane z profesjonalnych tkanin. Odzież medyczna oferowana przed Anilon posiada Certyfikat Zgodności oraz Świadectwo Jakości i przebadana jest przez Instytut Włókiennictwa. Materiałem stosowanym do produkcji ubrań jest elanobawełna, czyli bawełna z domieszką elastycznego materiału. Takie połączenie zapewnia wygodę noszenia i swobodę ruchów, która tak ważna jest w zawodach medycznych. Oferowane przed Anilon fartuchy medyczne zapinane są na napy, posiadają długie rękawy oraz pojemne kieszenie. Choć najczęściej przez panów wybierany jest biały kolor, to fartuch medyczny można u nas zamówić w wielu ciekawych barwach. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych gustów i preferencji, a także oczywiście od panującego dress codu w miejscu pracy.

Fartuch medyczny — warunki przechowywania

Aby fartuchy medyczne przez długi czas wyglądały jak nowe, trzeba wiedzieć, jak należy o nie prawidłowo dbać. Odpowiednie przechowywanie, pranie oraz prasowanie ubrań medycznych szczegółowo omówiono we wpisie pt.:  Prawidłowa pielęgnacja odzieży medycznej. W tym miejscu warto jednak nadmienić, że fartuchy należy prać osobno — aby nie miały kontaktu z prywatną odzieżą. Ponadto należy pamiętać, że fartuchy kolorowe wymagają zwykle niższej temperatury prania. Biały fartuch medyczny natomiast można prać nawet w 90 stopniach Celsjusza. Jest to niezwykle ważna informacja dla osób, którym zależy na jak najlepszej dezynfekcji swoich ubrań medycznych. Co do kwestii przechowywania, to warto przeznaczyć osobne pomieszczenie w garderobie tylko na odzież medyczną.

Męskie fartuchy medyczne — sklep Anilon

W Anilon każdy mężczyzna znajdzie idealny dla siebie model i rozmiar fartucha. W asortymencie posiadamy również męski fartuch zabiegowy. Oferowana odzież medyczna dostępna jest w wielu rozmiarach — od 46 do 58. Dlatego też bez względu, czy nosisz rozmiar M, czy XXL — w naszym sklepie znajdziesz odpowiedni dla siebie rozmiar! Jeżeli chodzi o długość fartucha, to uzależniona jest ona od rozmiaru, ale waha się w granicach 112-117 cm.

Damska odzież medyczna na lato – jaką wybrać?
Najpopularniejsze modele spodni kosmetycznych – krótki przegląd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Koszyk
Close Ulubione produkty
Close Ostatnio oglądane
Close
Kategorie