Prawidłowa pielęgnacja odzieży medycznej - sprawdź, na czym polega!

Prawidłowa pielęgnacja odzieży medycznej

Ubrania stosowane w branży medycznej wymagają niezwykle starannej pielęgnacji. Ubrania medyczne nie tylko zabezpieczają pracownika przed ewentualnymi zabrudzeniami, ale przede wszystkim przed szkodliwymi czynnikami biologicznymi oraz chemicznymi. Jak należy dbać o odzież medyczną? Zapraszamy do artykułu.

Jak dbać o odzież medyczną?

Pracownicy branży medycznej w swojej pracy narażeni są na kontakt z wirusami, bakteriami, a także szkodliwymi czynnikami chemicznymi i biologicznymi. Aby odzież medyczna przez długi czas wyglądała jak nowa, a także, aby była bezpieczna w użytkowaniu, koniecznie trzeba znać zasady jej prawidłowej pielęgnacji. Nie można również zapominać o odpowiedniej dezynfekcji ubrań medycznych, gdyż to ona ma zasadnicze znaczenie.

Zobacz artykuł: Odzież medyczna plus size

Czy wiesz, jak prać odzież medyczną?

Jeśli odzież medyczną pierzemy we własnym domu, to nie wolno łączyć jej z prywatną garderobą. To samo dotyczy bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku — pierzemy je osobno, aby nie miały styczności z innymi ubraniami. W ten sposób ograniczamy rozprzestrzenianie się zarazków. Ponadto ubrania medyczne wymagają zwykle wyższej temperatury prania — czasem nawet 90 stopni Celsjusza. Aby nie zniszczyć ubrań, należy zapoznać się z informacjami zawartymi na metce. Podana tam temperatura jest dobrana w taki sposób, aby nie uszkodzić zastosowanego materiału. Zazwyczaj ubrania kolorowe wymagają prania w niższych temperaturach. Natomiast mundurki medyczne w ciemnych i intensywnych barwach najlepiej prać po przewróceniu materiału na drugą stronę. Dzięki temu kolor zbyt szybko nie wyblaknie. Warto dodać, że ubrania medyczne wymagają stosowania profesjonalnych preparatów mających działanie nie tylko piorące, ale i dezynfekujące.

Zasady prasowania ubrań medycznych

Ten krok niewiele różni się od prasowania standardowych ubrań. Aby prasowanie ubrań medycznych przebiegało gładko i sprawnie, najlepiej zabrać się za nie, gdy odzież jest jeszcze lekko wilgotna. Wówczas rozprasowanie zagnieceń oraz trudno dostępnych miejsc (np. przy guzikach lub zatrzaskach), nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Wiele mundurków medycznych posiada różnorodne oznaczenia wykonane za pomocą haftu komputerowego. Aby nie nie uszkodzić wzoru, miejsce odzieży z wyhaftowanym logo warto przewrócić na lewą stronę i delikatnie przeprasować. W sklepie Anilon oferujemy możliwość oznakowania zakupionej u nas odzieży. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Odzież medyczna z haftem. Warto również nadmienić, że prasowanie mundurków medycznych nie tylko sprawia, że ubranie wygląda schludnie i elegancko, ale ma również działanie dezynfekujące. Gdyby pomimo prania na odzieży medycznej pozostały bakterie, to prasowanie wyeliminuje je całkowicie!

Przechowywanie odzieży medycznej – zasady

Na służbowe mundurki medyczne warto wydzielić osobną przestrzeń w swojej garderobie. Odzież najlepiej przechowywać w specjalnych pokrowcach na ubranie — dzięki temu zabezpieczymy ją przed kurzem i roztoczami. Dodatkowo ten sposób przechowywania ochroni ubrania medyczne przed molami.

Odzież medyczna i kosmetyczna – tylko od Anilonu!

W Anilon oferujemy szeroki wybór ubrań przeznaczonych dla branży medycznej oraz kosmetycznej. W asortymencie posiadamy odzież medyczną męską oraz odzież kosmetyczną.

Trendy w odzieży kosmetycznej 2020
Mundurek pielęgniarski, czy fartuch pielęgniarski – co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Close Ulubione produkty
Close Ostatnio oglądane
Kategorie