Kolorowa odzież medyczna - jak ją wybrać? Sprawdź!

Kolorowa odzież kosmetyczna – doskonały wybór w branży beauty!

Nie ma co ukrywać, przez wiele lat odzież kosmetyczna kojarzyła się wyłącznie z prostymi fasonami oraz klasycznymi kolorami. Fartuch kosmetyczny w kolorze białym był czymś zupełnie naturalnym, stanowił o profesjonalizmie. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa oraz uśmiechu przemyconego w kolorach stosowanej przez nas odzieży kosmetycznej.

Postaw na kolorowe mundurki kosmetyczne!

Wielobarwne fartuchy kosmetyczne, mundurki kosmetyczne, a także sukienki medyczne w intensywnych kolorach bez dwóch zdań przyciągają wzrok. Co również ważne, zwiększają zaufanie wśród klientów, gdyż nie kojarzą się typowo “szpitalnie”. Osoby ubrane w żywe kolory, jak na przykład koral, zieleń, czy też błękit, wydają się bardziej otwarte i sympatyczniejsze. Innymi słowy, szybciej zjednują sobie ludzi. W końcu każdy z nas pragnie otaczać się kolorowymi i pozytywnymi osobami na co dzień, prawda?

Co więcej, kolor noszonej odzieży kosmetycznej wpływa również na nasze samopoczucie. Psychologia ubioru podkreśla, jak ogromny wpływ na nasze emocje oraz postrzeganie samych siebie ma kolor, który nosimy. Co więcej, barwy te również mają ogromny wpływ na to, jak inni nas postrzegają — na przykład klienci.

Odzież kosmetyczna w kolorze błękitu i fioletu

Osoby pracujące w branży beauty zwykle nie muszą ograniczać wyboru koloru odzieży kosmetycznej ze względu na panujący dress code. Kosmetyczki mają wyglądać przede wszystkim profesjonalnie i wzbudzać zaufanie. Niemniej jednak istnieją kolory, które mogą w tym pomóc. Otóż wedle psychologii ubioru dwa kolory doskonale oddziałują na klientów: jest to fiolet oraz kolor niebieski.

Można powiedzieć, że kolor fioletowy należy do “wyższych sfer” wśród barw. Kojarzy się on z luksusem oraz szlachetnością. Zatem odzież kosmetyczna w tych barwach będzie wywoływała wśród klientów wrażenie, że trafili oni do luksusowego miejsca, które dostępne jest wyłącznie dla nielicznych. Ponadto samo noszenie tej barwy sprawia, że wzrasta nasza pewność siebie, mamy więcej energii do kreatywnego działania.

Kolor niebieski natomiast jest barwą dość uniwersalną oraz bezpieczną. Kolor ten postrzegany jest jako wzbudzający największe zaufanie. Kojarzy się z niebem oraz wodą, zatem ma również działanie uspokajające. Jeżeli zaczynamy w branży beauty i zależy nam na pozyskaniu jak największej liczby klientów, a także, gdy chcemy zyskać zaufanie nowych klientów — naprawdę warto rozważyć zakup mundurka kosmetycznego w niebieskim kolorze. Świetnie sprawdzi się również błękit w połączeniu z bielą.

Kolorowy zawrót głowy – tylko w sklepie Anilon!

W Anilon znajdziecie szeroki wybór kolorowej odzieży kosmetycznej i medycznej. Oczywiście nie zapominamy o miłośnikach klasycznej bieli — dla Was również mamy wiele pięknych ubrań. Koniecznie sprawdźcie jeden z naszych flagowych produktów: fartuszki kosmetyczne.

Zapraszamy także do naszych pozostałych wpisów blogowych. Nie wiesz jak dobrać idealny fartuszek kosmetyczny? 

Anilon dołącza do akcji #zostańwdomu
Trendy w odzieży kosmetycznej 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Close Ulubione produkty
Close Ostatnio oglądane
Kategorie