Jakie materiały stosowane do produkcji odzieży medycznej sprawdzą się najlepiej? Dowiedz się!

Materiały stosowane do produkcji odzieży medycznej — to musisz wiedzieć!

Odzież medyczna to coś więcej niż po prostu zwykła odzież robocza. Musi być wykonana z odpowiednich materiałów, aby zapewniać komfort noszenia i bezpieczeństwo pracownika. Dlaczego jest tak wyjątkowa? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Odzież medyczna — komfort i bezpieczeństwo

Odzież medyczna jest obowiązkowym elementem wyposażenia osób pracujących w branży medycznej i kosmetycznej. Wszelkie zawody, w których występuje duże narażenie na niebezpieczne czynniki biologiczne, muszą posiadać wysokiej jakości odzież medyczną. Wśród tych zawodów można wymienić między innymi dentystę, kosmetyczkę, manicurzystkę, a nawet fryzjerkę. Oczywiście stosowana odzież musi być wygodna i nie krępować ruchów podczas wykonywania pracy. Jako iż osoby pracujące w branży medycznej i kosmetycznej są praktycznie w ciągłym ruchu, odzież medyczna i kosmetyczna powinna być również przewiewna, wytrzymała i elastyczna. Materiałem, który posiada powyższe cechy jest bawełna z dodatkiem elastanu.

Sprawdź wpis: Odzież medyczna plus size – jak wybrać odzież medyczną w dużych rozmiarach?

Zastosowanie bawełny w odzieży medycznej

Bawełna jest popularną i powszechnie stosowaną tkaniną, ze względu na jej właściwości. Otóż tkanina ta jest higroskopijna, czyli pochłania wilgoć z otoczenia, jest także odporna na rozciąganie, nie podrażnia, nie powoduje alergii, a także zapewnia wysoki komfort termiczny. Co niezwykle ważne również pod kątem stosowania jej w odzieży medycznej i kosmetycznej to fakt, że można ją prać i prasować przy wykorzystaniu wysokich temperaturach bez szkody dla stanu materiału. Dzięki temu materiał ten jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości.

Doskonałym materiałem do produkcji odzieży medycznej oraz kosmetycznej jest także elanobawełna. Stanowi ona połączenie bawełny oraz materiału o właściwościach elastycznych. Elanobawełna jest popularną tkaniną stosowaną do produkcji odzieży roboczej. Taki materiał jest komfortowy w użytkowaniu i rozciągliwy, dzięki czemu nie uwiera i nie blokuje ruchów podczas wykonywania różnych obowiązków. A to w przypadku odzieży medycznej i kosmetycznej ma ogromne znaczenie.

Odzież medyczna w sklepie Anilon

W sklepie Anilon oferujemy ubrania, które poza bawełną oraz elastanem posiadają domieszkę poliestru – przykładem mogą  być spodnie bojówki W3b (z elastanem). Takie zestawienie podnosi higieniczność odzieży medycznej i sprawia, że jest ona odporna na wysoką temperaturę. Większość ubrań można wówczas prać nawet w 60 stopniach Celsjusza. Dzięki temu likwiduje się zdecydowaną większość bakterii. Ponadto nasze tkaniny zostały przebadane przez Instytut Włókiennictwa i posiadają Certyfikat Zgodności oraz Świadectwo Jakości. 

Ubranie dla kosmetyczki – jak wybrać uniformy dla kosmetyczek?
Anilon dołącza do akcji #zostańwdomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Close Ulubione produkty
Close Ostatnio oglądane
Kategorie