Odzież medyczna kolorowa - czym wyróżnia się odzież medyczna pediatryczna?

Kolorowa odzież medyczna przyjazna dzieciom

Mimo że biel wciąż jest numerem jeden, jeżeli chodzi o ubrania medyczne, to wzorzyste i barwne warianty zyskują na coraz większej popularności. Kolorowa odzież medyczna najlepiej sprawdza się podczas kontaktu z najmłodszymi pacjentami. Co warto wiedzieć o odzieży pediatrycznej i tym, jak właściwie ją pielęgnować? Informacje znajdziesz w poniższym artykule — zapraszamy!

Odzież medyczna pediatryczna zadba o komfort małych pacjentów

Bez wątpienia odzież medyczna kojarzy się wielu osobom wyłącznie z białym kolorem. Nic dziwnego, fartuchy, mundurki medyczne i kitle o tej barwie można spotkać na każdym oddziale. Biała barwa, choć symbolizuje czystość i profesjonalizm, u niektórych osób wywołuje niepotrzebny stres, nazywany powszechnie syndromem białego fartucha. Zwłaszcza dzieci w towarzystwie lekarzy oraz personelu medycznego ubranego na biało mogą reagować strachem, a także nieufnością. Dlatego też, aby zminimalizować dyskomfort małych pacjentów, coraz częściej na oddziałach pediatrycznych stosowana jest kolorowa odzież medyczna.

Kolorowa odzież medyczna – dlaczego dobrze się sprawdzi?

Trzeba mieć na uwadze, że niektóre dzieci często spędzają wiele dni w szpitalu, ze względu na różne schorzenia. Oddalenie od domu oraz od rodziców to ogromny stres dla takiego malucha. Dodatkowo obecność obcych osób może powodować lęk, nieufność, a nawet agresję. Aby stworzyć jak najbardziej przyjazne warunki dla dzieci, oddziały pediatryczne często stawiają na barwny wygląd sali szpitalnej i przyozdobienie jej kolorowymi elementami. Oczywiście radosne obrazki na ścianach to nie wszystko, jako że istotną rolę odgrywa ubiór personelu medycznego. Kolorowa odzież medyczna ma za zadanie zwiększyć zaufanie dziecka do medyka, który dzięki ciekawym barwom lub wzorom będzie wyglądał wesoło i przyjaźnie.

Odzież medyczna pediatryczna – rodzaje

Odzież medyczna pediatryczna może występować w wielu odsłonach. Do wyboru są barwne fartuchy medyczne, a także kompletne mundurki medyczne (np. żakiet + spódnica lub spodnie). Bardzo ciekawie prezentują się także bluzy medyczne pediatryczne w ciekawe wzory. Postacie ze znanych bajek, śmieszne zwierzątka, a także kolorowe wzory geometryczne, czy tak zwane “esy-floresy”, to najczęściej pojawiające się nadruki na bluzach personelu oddziału pediatrycznego. Zdecydowanie pomagają w kontakcie z małym pacjentem oraz wprowadzają przyjazną atmosferę.

Jak pielęgnować odzież medyczną?

Podstawowe zasady pielęgnacji wzorzystych i kolorowych ubrań medycznych, są takie same jak dla białej odzieży (szczegółowo na ten temat pisaliśmy we wpisie: Prawidłowa pielęgnacja odzieży medycznej), trzeba jednak pamiętać o niższej temperaturze prania. Najczęściej będzie ona wynosiła około 60 stopni Celsjusza, jednak konkretne informacje zawsze można znaleźć na metce. Trzeba wiedzieć, że pranie w wyższej temperaturze niż zalecana może wiązać się z szybszym płowieniem kolorów. Aby kolorowa odzież medyczna jak najdłużej zachowała swoje dobre właściwości, należy zwracać uwagę na jakość i przeznaczenie stosowanych środków – w tym celu warto stosować odpowiednie preparaty do kolorowych ubrań. Ponadto należy mieć na uwadze, że kolorowe ubrania medyczne powinny być prasowane na “lewej” stronie.

Kolorowe ubrania medyczne pediatrów i nie tylko — Anilon

Sklep Anilon ma w swoim asortymencie produkty, które z powodzeniem mogą być stosowane przez pediatrów oraz personel oddziału pediatrycznego. Kolorowe lamówki, wzorzyste tkaniny oraz bardzo szeroka gama kolorystyczna umożliwia skompletowanie pięknego i funkcjonalnego zestawu, który przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Sprawdź, jaka kolorowa odzież medyczna znajduje się w naszej ofercie!

Strój fizjoterapeuty – komfortowa i wygodna odzież dla fizjoterapeutów
Odzież medyczna w dużych rozmiarach – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Koszyk
Close Ulubione produkty
Close Ostatnio oglądane
Close
Kategorie